Aranżacja salonu według zasad feng shui

Salon tuż obok sypialni jest miejscem, w którym najczęściej odpoczywamy. To tam regenerujemy swoje siły, czytamy książki, ale także zapraszamy naszych gości.

Nic dziwnego, że wiele osób chce, aby to miejsce było szczególną przestrzenią w całym domu. Sporo ludzi sięga właśnie do zasad feng – shui, aranżując swój salon, czyli do praktyki, opierającej się na harmonii, spokoju oraz swobodzie ciała i ducha. Jak powinien wyglądać zatem nasz salon, aby spełniał podstawowe zasady feng shui? Jakie meble wybrać do takiego pomieszczenia?

Naturalne światło

Meble do salonu są jednymi z ważniejszych kompletów wypoczynkowych w całym domu. Zanim wybierzemy odpowiednie meble, powinniśmy zwrócić uwagę na sposób aranżacji, aby uzyskać spokój i harmonię. Podczas aranżowania, warto zastosować zasadę feng-shui. Jak ma wyglądać taki pokój? Powinien on mieć dostęp do naturalnego światła, zadbajmy zatem o to, żeby w salonie znalazły się przynajmniej dwa okna. Według zasad feng – shui naturalne światło, płynące z zewnątrz, pozytywnie nastraja do życia. Pamiętajmy także, aby nie zastawiać okien żadnymi meblami do salonu

Porządek i minimalizm

Kolejną, ważną zasadą feng – shui, którą należy wprowadzić w życie, jest zachowanie porządku. Według tej ponadczasowej metodzie aranżacji, nie tylko wnętrz, bałagan kojarzy się z nerwowością, nieporządkiem w życiu oraz wprowadza do domu złą energię. Pamiętajmy zatem o codziennym sprzątaniu, wycierajmy kurze z mebli, a także pozostawiajmy stół w salonie zawsze czysty. Jeżeli musimy trzymać w salonie jakieś  potrzebne rzeczy, schowajmy je do różnorodnych szafek oraz półek. Spory wybór mebli do salonu, znajdziemy na stronie: www.amdk.pl. Co ciekawe, warto zwrócić uwagę na to, że meble do salonu, spełniające zasady feng – shui, powinny być w stonowanych kolorach, najbardziej sprawdzą się zatem białe lub szare, z minimalistycznymi wykończeniami. Wielu stawia również na naturalne dodatki: kwiaty, głównie sukulenty oraz bambusowe elementy dekoracyjne.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More