Jak zaaranżować małą łazienkę?

Niewielkich rozmiarów łazienka jest domeną przede wszystkim mieszkań w bloku. Nie zawsze mamy na to wpływ, ile metrów kwadratowych przeznaczy projektant na naszą łazienkę.

Niestety, jak wiadomo, aranżacja niewielkich wnętrz jest trudna. Jednak nie jest niemożliwa! W jaki sposób zatem zaaranżować małą łazienkę tak, by była funkcjonalna, ale także estetyczna, by niczego w niej nie brakowało?

Prysznic zamiast wanny!

Przede wszystkim warto postawić na rozwiązania jak najbardziej funkcjonalne. Wiadomo, że bardzo wielu z nas lubi kąpać się w wannie, ponieważ w ten sposób relaksujemy się oraz odpoczywamy. Mimo to jednak w małej łazience, warto zdecydować się jedynie na prysznic, dzięki temu zyskamy więcej przestrzeni, ponieważ zajmuje on o wiele mniej miejsca. Kolejną, istotną rzeczą w aranżacja małej łazienki, jest zdecydowanie się na wąskie szuflady oraz półki, które nie będą zawierały cennej przestrzeni. Bardzo dobrym rozwiązaniem są szafki podłużne, od samego sufitu po podłogę. Są to szafki bardzo pojemne i sprawdzające się w małej łazience. Schowamy tam wszelkie kosmetyki oraz przybory przydatne w łazience. Pamiętajmy o tym, że rzeczy pozostawione na wierzchu przedmioty, nie wyglądają zbyt estetycznie. Zwłaszcza jeżeli spodziewamy się gości.

Dobra aranżacja

Aranżując swoją łazienkę, możemy doradzić się architekta, który projektował naszą nasze pomieszczenie, ale także możemy umówić wizytę osoby trzeciej. Projektant pomoże nam zaaranżować małą łazienkę w taki sposób, aby zabudować jak najwięcej szafek oraz półek, dzięki temu zyskamy więcej miejsca, a przestrzeń nie będzie wydawała się zbytnio przytłaczająca. Jeżeli nadal zastanawiamy się nad odpowiednim wyborem szafek, szuflad lub półek do małej łazienki, możemy zerknąć na stronę: www.amdk.pl. Znajdziemy tam nie tylko zestawy mebli łazienkowych, Ale wiele pojedynczych szaf oraz szafek, które umiejętnie wykorzystane, bardzo dobrze będą wyglądać nawet w małej łazience.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More