Jaka powinna być funkcjonalna szafa przesuwna?

Nie od dziś wiadomo, że mądrym wyborem jest zdecydowanie się w domu, czy w mieszkaniu na postawienie sporej szafy przesuwnej.

Będziemy w niej mogli schować najpotrzebniejsze rzeczy, od ubrań, po różnorodne sprzęty i opakowania po narzędziach. Jak zatem wybrać odpowiednią szafę przesuwną? Jakie powinna spełniać funkcje?

Zalety szafy przesuwnej

Szafy przesuwne to świetne rozwiązanie dla niewielkich mieszkań, ale także dla sporych domów. Zwykle nie wiemy, gdzie przechowywać niektóre rzeczy, np. wymienną garderobę sezonową, buty, czy sprzęty domowego użytku, który wyciągamy na specjalne okazje i nie chcemy, by stały w kuchni. Sporych rozmiarów szafa przesuwna zmieści się na większej ścianie, a zalety, jakie ma, sprawią, że nie będziemy musieć trzymać rzeczy na wierzchu.

Główną zaletą szaf przesuwnych jest fakt, że są duże i pojemne. Zmieścimy tam naprawdę sporo! W głębszych partiach szafy możemy trzymać sezonowe ubrania, tuż „pod ręką” natomiast możemy trzymać rzeczy, w których chodzimy na co dzień. Jeśli mamy spore mieszkanie, możemy pozwolić sobie nawet na dwie szafy przesuwne! Miejsca do przechowywania nigdy za mało, z biegiem lat, okazuje się, że gromadzimy naprawdę sporo rzeczy.

Łatwość przesuwania

Co istotne, szafy przesuwne, jak sama nazwa wskazuje, mają przesuwane drzwi, które poruszają się na specjalnych, wbudowanych prowadnicach i „chowają” wewnątrz mebla. Dzięki temu nie potrzebują miejsca przed sobą, dlatego mogą zostać użyte nawet w miejscach wąskich, w których inny rodzaj szafy nie sprawdziłby się. Funkcjonalna szafa przesuwna to także taka, której drzwi łatwo można przesuwać po prowadnicach, nie trzeba używać przy tym zbyt dużej siły. Odrzwia powinna sprawnie poruszać się po szynach. Wiele interesujących modeli znajdziemy online, np. odwiedzając: www.amdk.pl. Choć kolor nie wpływa na funkcjonalność, jest także bardzo ważny. Najlepiej, jeśli dobierzemy taki, który będzie pasować do reszty mebli w naszym domu lub mieszkaniu.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More